Resim Bulunamadı

Mayasıl Hastalığı

17 Mayıs 2014
1.840 Okunma
 • Mayasıl Hastalığı

  Bazı durumlarda, deri üst kısmında sulanma ve ciddi anlamda kabuklanma gözlenebilir. Mayasıl hastalığı bu noktada ortaya çıkan bir egzama türüdür. Mayasıl rahatsızlığının daha çok 15-22 yaş arasında gençlerde rastlandığı bilinmektedir. Soğuyan havalara bağlı olarak dolaşım kaynaklı sıklıkla el bölgesinde nadiren burunda yer alan iltihaplıda olabilen bir rahatsızlıktır. Parmakların üst kısmında görülmektedir. Ülkemizde de bu rahatsızlığa sıklıkla rastlandığı bilinmektedir. Bazı durumlarda ise derinin renk değiştirdiği bilinmektedir. Üzerinde küçük parçalar halinde kabarmalar oluşur. Mayasıl hastalığı kendini soğuk havalar ile gösterdiğinden dolayı bu rahatsızlık oluşmaya başladığı andan itibaren kalın giyinmenin faydası olacaktır. 
  mayasıl hastalığı

  Bazı durumlarda uzmanlar bu kişilerin ciltlerini kalın kıyafetler ile kapatmadan soğuk havaya çıkmamalarını tavsiye etmektedir. Peki ama nasıl tedavi edilmelidir. Mayasıl hastalığının uygun tedavi edilmesi için birkaç farklı tedavi yöntemi belirlendiği bilinmektedir. Eğer kişide bu rahatsızlığa yatkınlık bulunuyorsa doğrudan bir uzmana başvurması en mantıklı olanı olmaktadır. Ebe güveci, at kuyruğu ve ispirto ile yapılan bir takım şifalı karışımlar mayasıl hastalığına karşı etkili olabilir. Bu konuda kişilerin genel yorumlarına göz attığımız zaman oldukça olumlu sonuçlar verdiğini de görüyoruz. Yine de bu rahatsızlık ortaya çıktığı zaman doğrudan bir doktora gitmeniz daha mantıklı olacaktır. Çünkü net bir teşhis koyulmadan bu konu üzerinde şifalı yardımcılardan destek almakta son derece mantıksız olacaktır. Her şeye rağmen mayasıl hastalığı bir cilt rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlığın uygun tedavisini de doktorlar belirlemelidir. Mayasıl hastalığı söz konusu olduğu zaman kişilerin bir diğer şikayeti ise su toplamalarıdır. Bu su toplaması durumu zamanla kendiliğinden iyileşecektir. Bazı zamanlarda ise gerçekten rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Böyle bir durum meydana geliyorsa doğrudan toplu iğne yardımıyla müdahale etmekte oldukça faydalı olacaktır.
  mayasıl hastalığı
  Su toplaması bazı durumlarda sıcak bir iğne ile patlatılmalıdır şeklinde çözümlerde sunulur. Fakat uygun şekilde iğne sterilize edilmezse daha sonrasında iltihap kapma gibi bir durumla da karşılaşabilirsiniz. Bu sebepten uygun şekilde kullandığınız iğneyi sterilize etmeye gayret göstermelisiniz. Yazımızın başında da sıklıkla değindiğimiz gibi bu cilt rahatsızlığının kesin tanısının koyulması için kesinlikle bir uzmana müracaat etmeniz şarttır.

  Etiketler :
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yüzme Sporunun Faydaları
  Yüzme Sporunun Faydaları
  Saç Diplerinde Sivilce Çıkması
  Saç Diplerinde Sivilce Çıkması
  Sırttaki Sivilce Sorunu
  Sırttaki Sivilce Sorunu
  Limonun ve Maden Suyunun Faydaları
  Limonun ve Maden Suyunun Faydaları
 • Yorum Yapmak İster misiniz?