Resim Bulunamadı

Burun Tıkanıklığı İçin Doğal Yöntemler

17 Mayıs 2014
339 Okunma
 • Burun Tıkanıklığı İçin Doğal Yöntemler

  Burun tıkanıklığı birçok kişi tarafından son derece rahatsız edici bir durum olarak bilinmektedir. Özellikle nefes alış verişine engel oluşturduğu için kısa sürede çözüm bulmak isteme arzunuza engel olamazsınız. Bu nedenle evde de birtakım yöntemlerden yararlanarak burun yollarınızı açmak istersiniz. Özellikle doktora gidemeyenler için evdeki yöntemleri bilmek son derece faydalı sonuçlar vermektedir.

  Burun Tıkanıklığı İçin Doğal Yöntemler

  Burun tıkanıklığını açmak için yararlanabileceğiniz doğal yöntemler nelerdir?

  *Burun tıkanıklığı için tuzlu su hazırlandığı herkes tarafından bilinir. Yarım bardak ılık suya yarım çay kaşığı tuz atıp karıştırın. Bu karışım düzenli aralıklarla buruna çekilerek sinüslerde oluşan bakterilerin ölmesine rehberlik edilmektedir. Aynı zamanda bu su ile gargara da yaparak boğaz yollarınızın da rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

  Burun Tıkanıklığı

  *Sıcak havlu kompleksi ile de burun kompresi yaparak burun yollarınızı açabilirsiniz. Yüzünüzü yakmayacak şekilde hazırlayacağınız havluyu yüzünüze tutarak burun kanallarınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu dönemde sigara kullanmamak, sıcak çorba ve sıcak içecekler tüketmek, bol C vitamini almak sizin çabuk iyileşmenizi sağlamaktadır.

  Burun Tıkanıklığı Doğal Yöntemler

  Etiketler :
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Paket Ürünlerde Etikete Dikkat Edin
  Paket Ürünlerde Etikete Dikkat Edin
  Epsom Tuzu Kullanımı
  Epsom Tuzu Kullanımı
  Yeşil Çayın Faydaları
  Yeşil Çayın Faydaları
  Şeker Neden Zararlıdır?
  Şeker Neden Zararlıdır?
 • Yorum Yapmak İster misiniz?